​Ermeni Soykırımı`nın inkarı Türk devletinin temellerini yıpratıyor - Gündem
19 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

26 Nisan 2022  

​Ermeni Soykırımı`nın inkarı Türk devletinin temellerini yıpratıyor -

​Ermeni Soykırımı`nın inkarı Türk devletinin temellerini yıpratıyor ​Ermeni Soykırımı`nın inkarı Türk devletinin temellerini yıpratıyor

Ermeni siyaset bilimcisi Richard Giragosian, Ermeni Soykırımı'nın tanınması konusunda en önemli ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Siyaset bilimcisine göre, bu bağlamda, tanımanın sorumluluğu, Ermenistan'a veya uluslararası topluma değil, yalnızca Türkiye üzerine düşüyor.

ABD Cumhurbaşkanı Joe Biden’in Ermeni Soykırımı tanımasının önemli olduğunu vurgulayan Giragosian aynı zamanda zamanda Azerbaycan’ın Karabağ’a karşı başlattığı savaşın büyük devletlerin verdikleri güvenlik garantilerinin değeri olmadığının gösterdiğini söyledi.

Ermeni-Türk ilişkilerinin normalleşme sürecinden bahseden siyaset bilimci, “İlişkilerin normalleşme ile uzlaşmnın arasında büyük fark var, uzlaşmak için geçmişle yüzleşmek gerekiyor” diye konuştu.

Sözüne devam eden Giragosian “Ermeni Soykırımı'nın inkarı Türk devletinin temellerini yıpratıyor. Ve bu bağlamda, Ermenistan'ın gerçekten normalleşme konusunda daha avantajlı konumda olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+