ABD Temsilciler Meclisi, Azerbaycan`ın savaş suçları hakkında bir rapor sunmak için değişikliği kabu - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

14 Temmuz 2022  

ABD Temsilciler Meclisi, Azerbaycan`ın savaş suçları hakkında bir rapor sunmak için değişikliği kabu -

ABD Temsilciler Meclisi, Azerbaycan`ın savaş suçları hakkında bir rapor sunmak için değişikliği kabu ABD Temsilciler Meclisi, Azerbaycan`ın savaş suçları hakkında bir rapor sunmak için değişikliği kabul etti

ABD kongre üyeleri Tony Cardenas ve Brad Sherman, 2023 mali yılı için Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası'nda (NDAA) bir değişiklik yapma teklifinde bulunarak Savunma Bakanlığı'nı Dışişleri Bakanlığı ile istişare ederek Kongre'ye 2020 Karabağ Savaşı sırasında Azerbaycan'ın eylemleri hakkında bir rapor sunma çağrısında bulunmuştu.

Amerika Ermeni Ulusal Komitesi'nin (ANCA) bildirdiğine göre ABD Temsilciler Meclisi, Azerbaycan'ın savaş suçları hakkında bir rapor talep eden 2023 mali yılı için Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasasında değişiklik yapan 121. ek maddesini kabul etti.

Değişiklik, özellikle Dışişleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı'nın, 2020'de Azerbaycan tarafından Ermenistan ve Artsakh'a karşı kullanılan Türk insansız hava araçlarının Amerikan yapımı ekipman kullanıp kullanmadığına dair ayrıntılı bir rapor sunmasını talep ediyor. Ayrıca rapor, Azerbaycan'ın Artsakh'a karşı beyaz fosfor, misket bombası ve yasak olan diğer silahların kullanılması ve Türkiye ile Azerbaycan tarafından savaşa yabancı terörist paralı askerlerin dahil edilmesi hakkında bilgiler de sunmalıdır.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+