​Ermenistan ve Hindistan ortak film prodüksiyonu geliştirecek - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

16 Temmuz 2022  

​Ermenistan ve Hindistan ortak film prodüksiyonu geliştirecek -

​Ermenistan ve Hindistan ortak film prodüksiyonu geliştirecek ​Ermenistan ve Hindistan ortak film prodüksiyonu geliştirecek

Ermenistan ve Hindistan ortak film prodüksiyonu geliştirecek, sinematografi alanında profesyonel ekip değişimleri, mesleki eğitimler gerçekleştirecek.

Ermenistan Ulusal Sinema Merkezi ile Hindistan Ticaret ve Ekonomi Örgütü arasında sinema sektörünün geliştirilmesi ve bu alanda Ermeni-Hint işbirliğine yönelik bir mutabakat zaptı imzalandı.

Ermeni tarafında, mutabakat Ermenistan Ulusal Sinema Merkezi müdür vekili Shushanik Mirzakhanyan ve Hindistan tarafında, Hindistan Ticaret ve Ekonomi Örgütü başkan yardımcısı Yates Venkatesh tarafından onaylandı.

Muhtıraya göre, taraflar ellerinden geldiğince, diğer tarafın sinematografik ürünlerinin kendi ülkesinde sunulmasına ve yayılmasına destek verecek.

Karşılıklı anlaşma ile iki ülke, film yapımcıları da dahil olmak üzere sinema alanına ilgi duyan kişilerin katılacağı, filmlerle ilgili forumlar düzenleyecek. Ermeni ve Hindistanlı uzmanlar, Ermenistan'da "Hint Avrasya Sinema Akademisi"ni kurma olanaklarını da ele alacaklar.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+