​NATO, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleşmesini destekliyor - Gündem
19 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

20 Temmuz 2022  

​NATO, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleşmesini destekliyor -

​NATO, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleşmesini destekliyor ​NATO, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleşmesini destekliyor

NATO Genel Sekreteri'nin Güney Kafkasya ve Orta Asya Özel Temsilcisi Javier Colomina, NATO'nun Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleşme sürecini desteklediğine dair Twitter’den paylaşımda bulundu.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov’un dün gerçekleştirdikleri görüşmeye değinen Colomina, “NATO, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi sürecini ve Bakü'nün Avrupa'ya enerji kaynaklarının tedarikini artırma çabalarını destekliyor.” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere: 19 Temmuz'da NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'u ittifakın Brüksel'deki karargahında kabul etti.

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, AB-Azerbaycan İşbirliği Konseyi'nin Brüksel'deki toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Azerbaycan'ın Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerinin düzenlenmesinde AB'nin rolüne çok değer verdiğini söyledi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+