​Hollanda Ermenistan`ın yanında ve Ermeni savaş esirlerini iade etmek için her şeyi yapıyor - Gündem
17 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

30 Temmuz 2022  

​Hollanda Ermenistan`ın yanında ve Ermeni savaş esirlerini iade etmek için her şeyi yapıyor -

​Hollanda Ermenistan`ın yanında ve Ermeni savaş esirlerini iade etmek için her şeyi yapıyor ​Hollanda Ermenistan`ın yanında ve Ermeni savaş esirlerini iade etmek için her şeyi yapıyor

Hollanda’nın Ermenistan Büyükelçisi Niko Schermers Başbakan Nikol Paşinyan'ın Hollanda'ya yaptığı resmi ziyaretin, her şeyden önce, siyasi açıdan, iki ülkeye Ermenistan ve Hollanda’nın en üst düzeyde, Başbakanlık düzeyinde temasları ve bağlantıları olduğunu göstermesi açısından önemli olduğunu ifade etti.

Büyükelçiye göre, ziyaret sırasında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'nin Ermenistan'da demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan haklarını güçlendirme çabalarında Başbakan Nikol Paşinyan'ı desteklediği de vurgulandı.

Niko Schermers yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

"Elbette son yıllarda Ermenistan'ın içinde bulunduğu zor durumu da kaydettik ve bu bağlamda Başbakan Rutte, Hollanda'nın Ermenistan'ın yanında olduğunu vurgulayarak Ermeni savaş esirlerinin anavatanlarına iade edilmesi konusunda önemli bir mesaj gönderdi. ve onları iade etmek için her şeyi yaptığını belirtti".

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+