Ortaköy S. Asdvadzadzin Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İskender Şahingöz’ü Patriklik yazlık k - Gündem
22 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

07 Ağustos 2022  

Ortaköy S. Asdvadzadzin Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İskender Şahingöz’ü Patriklik yazlık k -

Ortaköy S. Asdvadzadzin Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İskender Şahingöz’ü Patriklik yazlık k Ortaköy S. Asdvadzadzin Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İskender Şahingöz’ü Patriklik yazlık konutunda kabul etti.

Kadasetli Patrik Sahak II Hazretleri, 6 Ağustos 2022, Cumartesi akşamı, Ortaköy S. Asdvadzadzin Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İskender Şahingöz’ü Patriklik yazlık konutunda kabul etti.

Ortaköy S. Asdvadzadzin (Meryem Ana) Kilisesi Vakfı’nın cemaat vakıf seçimleri ile ilgili olarak kendi seçim heyetini oluşturduğu ve 800 kişilik sınırlı bir seçmen listesiyle seçim başvurusu yaptığı haberi üzerine, Patrik Hazretleri, Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı İskender Şahingöz’ü yazlık konutuna davet ederek konuyu aydınlığa kavuşturmasını istedi.

Başkan Şahingöz, seçimle ilgili olarak benimsedikleri sürecin yasal olduğunu belirtti. Patrik Hazretleri kendilerine, Ermeni Vakıflar Birliği’nin (ERVAB) bölgesel seçimlerle ilgili ortak bir yöntem belirlediğini ve Ortaköy S. Asdvadzadzin Kilisesi Vakfı’nın da buna uymasının daha doğru olacağını söyledi. Ruhani Önderimiz ayrıca Ortaköy’ün çalışma şekli hakkında bizzat bilgi aldı. Başkan Şahingöz, Vakıflar Müdürlüğü’nden gelecek yeni yönlendirmelere açık olduklarını, ancak Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından başka bir yöntem bildirilinceye kadar aldıkları kararlarda net olduklarını belirtti. Patrik Hazretleri, yirmi bin cemaat üyesini seçme hakkına saygı duyulması gerektiğini, halkın haklarının korunmasının asıl mesele olduğunu hatırlatarak, bu konuda ilgili makamlara bizzat başvuracağını hatırlattı.

Patrikhane, bu toplantının ardından resmi bir açıklama yaptı.
Bu haber TRHayBad kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (TRHayBad) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(TRHayBad). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+