​ABD kongre üyeleri Karabağ Bağımsızlık Günü vesilesiyle mesaj yayınladılar - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

04 Eylül 2022  

​ABD kongre üyeleri Karabağ Bağımsızlık Günü vesilesiyle mesaj yayınladılar -

​ABD kongre üyeleri Karabağ Bağımsızlık Günü vesilesiyle mesaj yayınladılar ​ABD kongre üyeleri Karabağ Bağımsızlık Günü vesilesiyle mesaj yayınladılar

AB Kongresi Ermeni İşleri Komitesi üyeleri Frank Fallon, Gus Bilirakis, Jackie Spear, David Waldao ve Adam Schiff, Artsakh Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan'a Artsakh'ın bağımsızlığının 31’inci yıldönümü vesilesiyle bir mesaj ilattiler.

Mesajda özellikle şu ifadeler kaydedildi:

"Cumhurbaşkanı Harutyunyan, sizi ve Artsakh halkını bağımsızlığının 31. yıl dönümünnden dolayı kutluyoruz. Amerika Birleşik Devletleri Ermeni İşleri Kongre Komitesi desteğini ifade ediyor ve Azerbaycan'dan gelen tehditlere ve süregelen zorluklara inanılmaz bir dirençle sizin mücadelenizde halkınızın yanında yer alıyor.

ABD Hükümetini, 2020 yılında Artsakh'a yönelik saldırı ve bugüne kadar devam eden ölümcül eylemler nedeniyle Azerbaycan ve Türkiye rejimlerini cezalandırmak için mevcut tüm diplomatik önlemleri kullanmaya çağırıyoruz. Biden yönetimini, Artsakh'tan yerlerinden edilen ve Ermenistan'a yerleşen ailelere ve bu ölümcül saldırılardan sonra ülkenizde cesurca kalanlara önemli destek sağlamaya çağırıyoruz.

Bu önemli günde bir kez daha içten tebriklerimizi kabul edin. Ülkenize tam desteğimizi ifade ediyoruz."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+