Pangalti Ermeni Katolik Mihitaryan Manastir Ve Mektebi Vakfi Yönetim Kurulu Seçim Tertip Heyeti Duyu - Gündem
28 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

15 Ekim 2022  

Pangalti Ermeni Katolik Mihitaryan Manastir Ve Mektebi Vakfi Yönetim Kurulu Seçim Tertip Heyeti Duyu -

Pangalti Ermeni Katolik Mihitaryan Manastir Ve Mektebi Vakfi Yönetim Kurulu Seçim Tertip Heyeti Duyu Pangalti Ermeni Katolik Mihitaryan Manastir Ve Mektebi Vakfi Yönetim Kurulu Seçim Tertip Heyeti Duyuru

PANGALTI ERMENi KATOLIK MIHITARYAN MANASTIR VE MEKTEBI VAKFI YÖNETIM
KURULU SEÇIM TERTIP HEYETi DUYURUSU

İstanbul vakıflar 1. bölge müdürlüğü 7 Ekim 2022 tarih ve E62304390 - 130 02 32 10 45 sayılı yazısı ile yönetim kurulu seçimini yapmak üzere pangaltı Ermeni Katolik Mihitaryan manastır ve mektebi Vakfı’na yetki vermiştir, yönetim kurulu seçiminde izlenecek usul ve esaslar aşağıdaki gibidir

Vakıf yönetim kurulu seçimi 18 Aralık 2022 Pazar günü ve sıfır 09.00 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek seçme sandıkları vakfa ait özel pangaltı Anadolu ermeni lisesinin halaskargazi mahallesi Süleyman nazif Sokak no 21 Şişli İstanbul çok amaçsız salonunda konulacaktır.

seçim çevresi İstanbul ili milletvekilleri için uygulanan 2. seçim bölgesidir İstanbul 2. seçim bölgesi sınırlarındaki ilçelerde seçim tarihi itibari ile en az altı aydan beri ikamet eden ve 18 yaşını doldurmuş seçmen listesine kayıtlı TC Vatandaşı Ermeni cemaati mensubu kişiler oy kullanabilecektir.

seçmen listesi 2 Kasım 2022 tarihinde halaskargazi mahallesi Süleyman nazif Sokak no 21 Şişli İstanbul adresindeki vakıf merkezinde askıya çıkartılacak ve 17 Kasım 2022 Perşembe günü saat 17:00’ye kadar 15 gün süreyle askıda kalacaktır. İkinci maddede belirtilen kriterlere uyan seçmenlerin seçmen listesini kontrol etmeleri önemle rica olunur askıya çıkan seçmen listesinde taşıma evlilik oy kullanma yaşına gelmiş olma vb nedenlerle düzeltme ve ekleme yapılması için seçmenler aşağıdaki belirtilen evrakları

e-Devlet sitesinden nvi tatihçeli yerleşim yeri ve diğer adres belgesi sorgulama hizmetini kullanarak alacaklari belge
İletişim bilgileri
TC kimlik fotokopisi

seçim tertip heyetine sunmak üzere vakıf Sekreterliği‘ne teslim etmeleri zorunludur yönetmelikte belirtilen süre sonunda seçmen listesi kesinleştierek bu liste ile seçime gidilecektir.

seçim tertip heyeti gerekli görmesi halinde ilgili kişi de ilave belgeler talep edebilir.

Seçmen listesinde yer alan kişilere olan itirazların seçim tertip heyetine yazılı olarak yapılması ve itiraz nedeninin belgelendirilmesi mecburidir.

Yönetim kuruluna adaylık için blok liste halinde başvuruda bulunması gerekmektedir blok listelerde cemaat vakıfları seçim Yönetmeliği gereği eski üye sayısı yedi yedek sayısı ise dört kişi olarak müracaat edebileceklerdir.

Yönetim kuruluna aday olacaklarını adaylık başvurularını vakıf merkezine 17 Kasım 2022 saat 17 kadar seçim tertip heyetine yapmaları ve bu kişilerin adaylık niteliklerine haiz olduklarını belgelendirmeleri için evrakları.

e-Devlet sitesinin nereyi tarihçili yerleşim yeri ve diğer adres belgesi sorgulama hizmetini kullanarak alınacak belge
TC kimlik fotokopisi
Mili eğitim bakanlığı onaylı okuryazarlık belgesi veya öğrenim belgesi

5737 sayılı vakıflar yasasının dokuzuncu maddesinde sayılan suçlardan herhangi birinden mahkum olmadıklarını dahil e-Devlet üzerinden temin edecek adli sicil kaydının ibraz edilmesi zorunludur.

Ve eksiksiz teslim etmeleri gerekmektedir bu tarihten sonra aday başvuru kabul edilmeyecektir.

seçim günü seçmenlerin oy kullanma onaylı geçerli yasal kimlik belgeleri ile TC kimlik numaralı ve fotoğraflı nüfus cüzdanı ehliyet birlikte gelmeleri gerekmektedir.
cemaat mensuplarına saygıyla duyurulur.


PANGALTI ERMENi KATOLIK MIHITARYAN MANASTIR VE MEKTEBI VAKFI YÖNETIM

KURULU SEÇIM TERTIP HEYETİ
Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+