Ermeni̇ Katoli̇k Cemaati̇ne Önemli̇ Duyuru - Gündem
19 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

10 Aralık 2022  

Ermeni̇ Katoli̇k Cemaati̇ne Önemli̇ Duyuru -

Ermeni̇ Katoli̇k Cemaati̇ne Önemli̇ Duyuru Ermeni̇ Katolik Cemaati̇ Vakiflarindan;

ERMENİ KATOLİK CEMAATİNE ÖNEMLİ DUYURU ERMENİ KATOLIK CEMAATİ VAKIFLARINDAN;

(1) Pangaltı Ermeni Katolik Mihitaryan Manastır ve Mektebi Vakfı
(2) Apeloğlu Andon Vakfı
(3) Beyoğlu Surp Gazer Ermeni Katolik Mihitaryan Manastır ve Mektebi Vakfı
(4) Beyoğlunda Sakızağacı Ermeni Katolik Surp Astvazazin Kilisesi Vakfı
(5) Beyoğlu Anarathigutyun Ermeni Katolik Rahibeler Manastır ve Mektebi Vakfı
(6) Ortaköy Surp Kirikor Losavoriç Ermeni Katolik Kilisesi Vakfı
(7) Koca Mustafa Paşa Anarathigutyun Ermeni Katolik Kilisesi Vakfı
(8) Karaköy Surp Pirgiç Ermeni Katolik Kilisesi Vakfı

Yönetim Kurulu seçimleri 18 Aralık 2022 Pazar günü saat 09:00-17:00 saatleri arası da, Halaskargazi Mahallesi, Süleyman Nazif Sok. No: 21 Şişli İstanbul adresinde bulunan ÖZEL PANGALTI ERMENİ ANADOLU LİSESİ'nin çok amaçlı salonunda yapılacaktır.

SEÇİMLERDE SADECE ERMENİ KATOLİK CEMAATİ MENSUPLARI OY KULLANACAKTIR.
Ermeni Katolik Cemaati Mensuplarının seçim günü tüm Vakıflarımız için oy kullanması gerektiği önemle duyurulur.


ERMENİ KATOLİK CEMAATİ MENSUPLARI

Not:
1) Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün 24.10.2022 tarih E:329739 sayılı yazısında, "Dolayısıyla İstanbul ilinde Ermeni Katolik ve Ermeni Protestan cemaatine ait vakıf sayısı onbeşin altında olduğundan bu cemaatlerin seçim çevresi İstanbul ili, seçmenlerinin de İstanbul ilinde seçim tarihi itibarıyla en az altı aydan beri ikamet eden kendi cema-at mensubu kişilerden oluşması gerekmektedir." denilmiştir.

2) İstanbul, Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğünün Pangaltı Ermeni Katolik Mihitaryan Manastir ve Mektebi Vakfi Seçim Tertip Heyeti ile diğer ilgililere göndermiş olduğu 26.10.2022 tarih, E:333236 sayılı yazısında az önce ifade edilen yazıya atıf yapılarak, "...verilen seçim yapma yetkisinin yukarıda belirtilen hususlar kapsamında değerlendirilerek vakfımız Yönetim Kurulu seçimlerinin yapılması hususunda; bilgilerini ve gereğini rica ederim." denilmiştir.

3) Istanbul, Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğünün Pangaltı Ermeni Katolik Mihitaryan Manastır ve Mektebi Vakfı Seçim Tertip Heyeti ile diğer ilgililere göndermiş olduğu 07.11.2022 tarih, E:339113 sayılı yazısında, "Pangaltı Ermeni Katolik Mihitaryan Manastır ve Mektebi Vakfı'nın Yönetim Kurulu seçiminin, Bölge Müdürlüğümüzün ilgi (b) yetki yazısına istinaden, seçimde ekte gönderilen KATOLIK CEMAATİ SEÇMEN LİSTESİ KULLANILARAK, ilgi (c) ve (ç) yazılarda belirtilen hususlar dikkate alına rak, Cemaat Vakıfları Seçim Yönetmeliği hükümleri kapsamında, cemaat mensubu seçmenlerin herhangi bir şikayetine meydan vermeyecek şekilde ifade dilerek sonuç landırılması ve neticenin süresi içerisinde belgeleri ile birlikte Bölge Müdürlüğümüze bildirilmesi gerekmektedir." denilmiştir.

4) İstanbul, Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğünün Pangaltı Ermeni Katolik Mihitaryan Manastir ve Mektebi Vakfi seçim tertip heyetine göndermiş olduğu 16.11.2022 tarih, E:345427 sayılı yazısında, "Adı geçen Vakfin 18.12.2022 tarihinde yapılacak olan Yönetim Kurulu seçimine asil ve yedek üyelik için adaylık başvurusu hakkında Bölge Müdürlüğümüz kayıtlarına 15.11.2022 tarih 306771 sayı ile giren 14.11.2022 tarihli talep yazısı ve ekleri Seçim Tertip Heyetinizce değerlendirilmek üzere ilişikte gönderilmiştir." denilmiştir.

5) Istanbul. Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğünün Pangalti Ermeni Katolik Mihitaryan Manastir ve Mektebi Vakfı Seçim tertip heyetine göndermiş olduğu, 30.11.2022 tarih, E:353287 sayılı yazısında, "Pangaltı Ermeni Katolik Mihitaryan Manastri ve Mektebi Vakfı Yönetim kurulu seçimine asıl ve yedek üyelik için yapılan iki aday listesi ile seçimin yapılacağı hakkındaki ilgi (d) yazınız incelenmiştir. Adı geçen vakfın yönetim kurulu seçimi ile ilgili tüm iş ve işlemlerin, 18 Haziran 2022 tarih ve 31870 sayılı Resmi Gazetedede yayımlanan "Cemaat Vakıfları Seçim Yönetmeliği" ile 17.09.2022 tarih 31956 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Cemaat Vakıfları Seçim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" hükümleri ve ilgi (c) ve (c) yazımızda belirtilen hususlar kapsamında, cemaat mensubu seçmenlerin herhangi bir şikayetine meydan vermeyecek şekilde seçimin 18.12.2022 tarihinde ifa edilmesini ve sonuçlandırılmasını, neticenin süresi içerisinde belgeleri ile birlikte Bölge Müdürlüğümüze bildirilmesi gerekmektedir." denilmiştir. (İlgi (c) sayılı yazı, 3 nolu notta yer alan yazıdır. İlgi (c) sayılı yazı ise, 4 nolu notta yazılı yazıdır.

SEÇİMLERDE SADECE ERMENİ KATOLİK CEMAATİ MENSUPLARI OY KULLANACAKTIR.
Haberin Diğer Resimleri Ermeni̇ Katoli̇k Cemaati̇ne Önemli̇ Duyuru

1 2

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+