​UNICEF: Laçin Koridoru`ndan Dağlık Karabağ`a girişin fiilen kapatılması çocukların durumunu olumsuz - Gündem
19 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

01 Ocak 2023  

​UNICEF: Laçin Koridoru`ndan Dağlık Karabağ`a girişin fiilen kapatılması çocukların durumunu olumsuz -

​UNICEF: Laçin Koridoru`ndan Dağlık Karabağ`a girişin fiilen kapatılması çocukların durumunu olumsuz ​UNICEF: Laçin Koridoru`ndan Dağlık Karabağ`a girişin fiilen kapatılması çocukların durumunu olumsuz etkiliyor

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF açıklamada bulunarak Laçin Koridoru'ndan Dağlık Karabağ'a girişin fiilen kapatılması çocukların durumunu olumsuz etkilediğini belirtti.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bu durum ne kadar uzun sürerse, çocuklar hayatta kalmak, sağlıklı büyümek ve esenlik için ihtiyaç duydukları temel gıda ve temel hizmetlerden yoksun kalacak. Pek çok çocuk, ebeveynlerinden veya yasal vasilerinden ayrıldıkları için ebeveyn bakımından da mahrum bırakıldı.

UNICEF, BM Genel Sekreteri'nin önceki anlaşmalara uygun olarak Laçin Koridoru boyunca hareket özgürlüğü ve güvenliğini sağlama çağrısını yineler. Bu, Dağlık Karabağ'daki çocukların korunması ve insani yardım kuruluşlarının ihtiyaç sahiplerine güvenli ve hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için kritik öneme sahiptir. UNICEF, bölgedeki çocuklara destek sağlamak için tüm taraflarla diyalog ve işbirliğe devam ediyor."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+