​Azerbaycan, yeni AB misyonunun Ermenistan’a karşı yeni bir saldırı başlatmaya engel olacağından kor - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

12 Ocak 2023  

​Azerbaycan, yeni AB misyonunun Ermenistan’a karşı yeni bir saldırı başlatmaya engel olacağından kor -

​Azerbaycan, yeni AB misyonunun Ermenistan’a karşı yeni bir saldırı başlatmaya engel olacağından kor ​Azerbaycan, yeni AB misyonunun Ermenistan’a karşı yeni bir saldırı başlatmaya engel olacağından korkuyor

Azerbaycan medyasına verdiği bir röportajda İlham Aliyev, Ermenistan’da yeni bir gözlem misyonu konuşlandırılması olasılığından duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirerek AB gözlem misyonuna değindi.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Vahan Hunanyan Armenpress’e verdiği demeçte Aliyev’in açıklamasına değinerek Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın hoşnutsuzluğunun bizim için anlaşılmaz olduğunu, çünkü misyonun Ermenistan Cumhuriyeti’nin egemen topraklarında gerçekleştirilme olasılığı ile ilgili olduğunu kaydetti.

Vahan Hunanyan’a göre Azerbaycan tarafı, yeni AB misyonunun, tehlikesi çok yüksek olan Ermenistan’ın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne yönelik yeni bir saldırının başlatılmasına engel olacağından korkuyor.

Hunanyan, “Ermenistan, 19 Aralık’ 2022’de sona eren AB misyonunun bölgede istikrar ve güvenliğin güçlendirilmesi ve Ermenistan’a karşı yeni saldırıların önlenmesindeki rolünü çok takdir ediyor. Ayrıca, AB’nin Ermenistan’ın egemen topraklarındaki yeni gözlem misyonunun uygulanması bağlamında AB ile karşılıklı yarar sağlayan işbirliğini sürdürmeye istekli olduğumuzu ifade ettik.” ifadelerini kullandı.

Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+