Liderler Hrant Dink’i unuttu - Gündem
13 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Պարխար / Ժամ : Այգ

Gündem :

22 Ocak 2023  

Liderler Hrant Dink’i unuttu -

Liderler Hrant Dink’i unuttu Liderler Hrant Dink’i unuttu

19 Ocak 2007’de bir suikasta kurban giden gazeteci ve yazar Hrant Dink için 16. ölüm yıldönümünde HDP ve sol partiler dışında siyasi parti liderleri anma mesajı yayımlamadı. Ölüm yıldönümlerinde pek çok isim için mesaj yayımlayan Altılı Masa liderleri içinde sadece Kılıçdaroğlu, Dink’i Instagram hesabından paylaştığı bir story’de andı.

Gazeteci Dink, 19 Ocak 2007’de yayın yönetmenliğini yaptığı AGOS gazetesinin Şişli’deki eski binasının önünde suikasta kurban gitmişti. Aylar boyunca sistematik olarak hedef gösterildikten sonra katledilen Dink, her yıl 19 Ocak’ta öldürüldüğü AGOS gazetesinin önünde anılıyor.

Hrant Dink için bu yıl da HDP ve diğer sol partilerin liderleri anma mesajları yayımladı.

Altılı Masa’daki beş lider; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ise Dink’i anmayı unuttu.

Altılı Masa’dan sadece CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Instagram hesabı üzerinden bir story paylaşarak Hrant Dink’i andı. Kılıçdaroğlu Twitter hesabından bir paylaşım yapmadı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da sessiz kalan liderler arasında yer aldı.

Bu haber serbestiyet kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (serbestiyet) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(serbestiyet). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+