Karaköy`de Surp Pırgiç Kilisesi lojmanında yangın - Gündem
20 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արագած / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

24 Ocak 2023  

Karaköy`de Surp Pırgiç Kilisesi lojmanında yangın -

Karaköy`de Surp Pırgiç Kilisesi lojmanında yangın Karaköy`de Surp Pırgiç Kilisesi lojmanında yangın

Karaköy'de Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi lojmanında yangın çıktı. Binada kalanlardan bir kişi hayatını kaybetti, bir kişiden haber alınamıyor.

Karaköy'de Kemeraltı Caddesi üzerinde bulunan Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi yanındaki lojmanında akşam saatlerinde yangın başladı.

Yangına çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye sevk edildi. Yangın kontrol altına alındı.

Türkiye Katolik Ermenileri Ruhani Önderi Kerabaydzar Levon Zekiyan da bölgeye geldi ve yetkililerden bilgi aldı.

İstanbul Valiliği'nden ilk saatlerde yapılan açıklamada, "Bugün saat 21.45 sıralarında Beyoğlu Müeyyetzade Mahallesinde bulunan Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesinin lojman kısmında yangın ihbarı alınmıştır. Yangın mahalline ivedilikle güvenlik, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edilerek yangın kontrol altına alınmıştır.
Görevli ekiplerimizin yangın mahallindeki çalışmaları devam etmektedir. Kilise cemaati ve mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileğimizi sunuyoruz. Konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır" denildi.

Beyoğlu Sakızağcı Ermeni Katolik Kilisesi Vakfı yönetiminden Serdar Celal ise daha sonra Agos’a şu bilgiyi bilgi verdi:
“2 kişi hastanede. Sağlık durumları iyi. Söylenen toplam 7 kişi. 3 kişi daha çıktı. 2 kişi içeride kaldı. Durumları bilinmiyor. Bir yemek pişirme esnasında yangının çıktığı söyleniyor. Yangın Vakfa kayıtlı fakirlerin kaldığı müştemelatta çıktı.”

Yangın tamamen söndürüldükten sonra ise binaya girildi ve Fehim Atsup adlı kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Bir kişiden ise henüz haber alınamıyor.


Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+