​Rusya Savunma Bakanlığı: Stepanakert-Goris yolunda trafiğin yeniden başlamasına ilişkin müzakereler - Gündem
19 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

02 Şubat 2023  

​Rusya Savunma Bakanlığı: Stepanakert-Goris yolunda trafiğin yeniden başlamasına ilişkin müzakereler -

​Rusya Savunma Bakanlığı: Stepanakert-Goris yolunda trafiğin yeniden başlamasına ilişkin müzakereler ​Rusya Savunma Bakanlığı: Stepanakert-Goris yolunda trafiğin yeniden başlamasına ilişkin müzakereler devam ediyor

Rusya Savunma Bakanlığı açıklamada bulunarak Rus barış gücü birliğinin, Dağlık Karabağ'daki görevlerini yerine getirmeye devam ettiğini ifade etti.

Yapılan açıklamaya göre Rus barış güçleri 24 saat 30 gözlem noktasında genel durumu ve ateşkesi izliyor.

Rus barış gücü komutanlığının, Stepanakert-Goris yolu (Laçin Koridoru - ed.) boyunca otomobil taşımacılığının engelsiz hareketine yeniden başlanması konusunda her iki tarafıyla müzakere sürecini sürdürdüğü kaydedildi.

Bu arada Rus Barış Gücü insani yük taşıyan bir konvoya Goris-Stepanakert yolunda eşlik etti, Stepanakert Çocuk Rehabilitasyon Merkezi'nde insani yardımda bulundu.

Aynı zamanda Rus barış güçlerinin güvenliğini sağlamak ve olası olayları önlemek için Azerbaycan ve Ermenistan silahlı kuvvetlerinin ana karargahları ile sürekli işbirliği sürdürülmektedir.

Hatırlanacağı üzere 12 Aralık'tan bugüne kadar Azerbaycan, Artsakh'ı dünyaya bağlayan tek otoyol olan Laçin Koridoru'nu çevresel bahanelerle kapalı tutmaya devam ediyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+