​Ermenistan Başbakanı ile Türkiye Cumhurbaşkanı telefonda görüştü - Gündem
20 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

07 Şubat 2023  

​Ermenistan Başbakanı ile Türkiye Cumhurbaşkanı telefonda görüştü -

​Ermenistan Başbakanı ile Türkiye Cumhurbaşkanı telefonda görüştü ​Ermenistan Başbakanı ile Türkiye Cumhurbaşkanı telefonda görüştü

7 Şubat’ta Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Ermenistan Başbakanı, Türkiye’nin güneydoğu bölgelerinde meydana gelen şiddetli depremde yaşanan çok sayıda can kaybı nedeniyle Türkiye Cumhurbaşkanı'na ve Türk halkına taziyelerini ve desteğini iletti.

Yaralılara acil şifalar dileyen Nikol Paşinyan, Ermenistan’ın arama-kurtarma ekiplerini afet bölgesine taşıyan uçağın Yerevan’ın Zvartnots Havalimanı'ndan kalkışa hazırlandığını sözlerine ekledi.

Ermenistan Başbakanı'na desteğinden dolayı teşekkür eden Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye hükümetinin Ermenistan'ın desteğini takdirle karşıladığını belirterek, bu adımın iki ülke arasındaki diyaloğu daha da derinleştirmesi açısından da önemsedi.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+