Patrik Sahak II Hazretleri’nin talimatıyla Adıyaman Metropoliti Mor Gregorios Melki Yürek ile irtiba - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

12 Şubat 2023  

Patrik Sahak II Hazretleri’nin talimatıyla Adıyaman Metropoliti Mor Gregorios Melki Yürek ile irtiba -

Patrik Sahak II Hazretleri’nin talimatıyla Adıyaman Metropoliti Mor Gregorios Melki Yürek ile irtiba Patrik Sahak II Hazretleri’nin talimatıyla Adıyaman Metropoliti Mor Gregorios Melki Yürek ile irtibat kurulmaya çalışıldı.

Büyük depremi takip eden günlerde, Adıyaman’da da yıkımların meydana geldiği haberini alan Kadasetli Patrik Sahak II Hazretleri’nin talimatıyla Adıyaman Metropoliti Mor Gregorios Melki Yürek ile irtibat kurulmaya çalışıldı. Ancak deprem bölgesinde elektrik kesintisi olduğu için bu mümkün olmadı.

Patrik Vekili Kd. Peder Krikor Damadyan, 11 Şubat 2023, Cumartesi sabahı, Malatya’dan Metropolit Hazretleri’ne telefonla ulaşabildi ve taziyelerini iletti.

Alınan bilgiye göre, kentin Süryani Kilisesi kullanılamaz durumdaydı ve deprem kentte büyük hasara yol açtı.

Süryani Metropoliti, içinde bulundukları zor durumda teselli bulduğu Patrik Hazretleri’nin gösterdiği pederane yakınlıktan dolayı teşekkürlerini iletti. Hürmetlerini dile getirerek, Patrik Hazretleri’mizin dualarında kendilerini hatırlamasını diledi.
Bu haber trhaybad kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (trhaybad) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(trhaybad). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+