​Ermeni milletvekili, insani yardımın kara sınırından Türkiye`ye ulaştırılmasını müzakereler için ol - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

14 Şubat 2023  

​Ermeni milletvekili, insani yardımın kara sınırından Türkiye`ye ulaştırılmasını müzakereler için ol -

​Ermeni milletvekili, insani yardımın kara sınırından Türkiye`ye ulaştırılmasını müzakereler için ol ​Ermeni milletvekili, insani yardımın kara sınırından Türkiye`ye ulaştırılmasını müzakereler için olumlu bir dürtü olarak görüyor

Ermenstan Parlamentosu 'Sivil Sözleşme' Partisi milletvekili Sargis Khandanyan, yaptığı konuşmada Ermenistan'ın Türkiye'ye gönderdiği insani yardıma değindi.

Khandanyan, Ermenistan'ın kara sınırından Türkiye'ye insani yardım tırları göndermesini Ermenistan ile Türkiye arasındaki normalleşme süreci için olumlu bir itici güç olarak değerlendiriyor ve Türkiye hükümetinin sınırı açma sürecine daha yatkın olmasını umduğunu ifade ediyor.

Milletvekiline göre Ermenistan, uluslararası toplumun normal bir üyesi olarak her zaman bu gibi felaketlere müdahale etmeli, yardım teklif etmeli ve anlaşma durumunda yardım etmelidir. Ermenistan'ın hedefi tam olarak felakete hızlı müdahaleydi.

Bu hamlenin Ermenistan ile Türkiye arasında devam eden müzakerelere etkisi konusunda ise şunları söyledi:

Khandanyan, "Bence bu bir anlamda olumlu bir dürtü. Tabii ki böyle bir ölçekte bir felaket durumunda olumlu dürtülerden bahsetmek zor ama yine de istenirse sınırı açmanın ve iletişimden yararlanmanın mümkün olduğunu görüyoruz. Ve umalım ki Türk hükümeti bu sürece daha yatkın olur ve sonuçları daha hızlı görürüz." sözlerine ekledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+