Ermenistan ve Türkiye, ortak çabalarla Ani köprüsünün onarılması konusunda anlaştı - Gündem
19 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

16 Şubat 2023  

Ermenistan ve Türkiye, ortak çabalarla Ani köprüsünün onarılması konusunda anlaştı -

Ermenistan ve Türkiye, ortak çabalarla Ani köprüsünün onarılması konusunda anlaştı Ermenistan ve Türkiye, ortak çabalarla Ani köprüsünün onarılması konusunda anlaştı

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Ankara'da Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşme sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

Armenpress muhabirinin bildirdiğine göre Mirzoyan, Ermenistan'ın Türkiye ile ilişkilerin tam olarak normalleşmesine, diplomatik ilişkilerin kurulmasına ve Ermenistan ile Türkiye arasındaki sınırın tamamen açılmasına hazır olduğunu ve arzusunu yineledi.

Bugünkü görüşmenin can alan felaket nedeniyle olduğunu belirten Mirzoyan “Ancak bu zor zamanda Türkiye'de bulunduğum için Ermenistan Cumhuriyeti'nin bölgede barışı tesis etmeye ve özellikle Türkiye ile ilişkilerin tam olarak normalleşmesine, diplomatik ilişkilerin kurulmasına ve Türkiye- Ermenistan arasındaki sınırın tamamen açılmasına hazır olduğunu ve arzusunu bir kez daha teyit etmek isterim.” sözlerine ekledi.

"Bugün bu sürecin bazı detaylarını ele aldık, Ani köprüsünü ortaklaşa onarmak ve sınır tamamen açılmasından önce ilgili altyapıyı halletmek konusunda anlaştık." dedi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+