​Hollandalı milletvekilleri, Dışişleri Bakanına Laçin Koridoru`nun Azerbaycan tarafından kapatılması - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Արփող

Gündem :

28 Şubat 2023  

​Hollandalı milletvekilleri, Dışişleri Bakanına Laçin Koridoru`nun Azerbaycan tarafından kapatılması -

​Hollandalı milletvekilleri, Dışişleri Bakanına Laçin Koridoru`nun Azerbaycan tarafından kapatılması ​Hollandalı milletvekilleri, Dışişleri Bakanına Laçin Koridoru`nun Azerbaycan tarafından kapatılmasına son verilmesi için adım atması çağrısında bulundu

Hollanda Parlamentosu'nun 13 Milletvekili, ülkenin Dışişleri Bakanını Azerbaycan'ın Laçin Koridoru'nu kapatması ve Artsakh'a kesintisiz erişimi yeniden tesis etmesi yönünde adımlar atmaya çağırdı. Konuyla ilgili Hollanda Ermeni Örgütleri Federasyonu mesaj yayınladı.

Milletvekilleri, Dışişleri Bakanı Vobke Hoekstra'yı Uluslararası Adalet Divanı'nın Azerbaycan'ın ablukayı sona erdirmek, Laçin koridorundan insan, araç ve yükün engelsiz hareketini sağlamak için gerekli tüm önlemleri alması gerektiği kararının uygulanmasına ilişkin net bir tutum ifade etmeye çağırdı.

Milletvekilleri ayrıca Hollanda Dışişleri Bakanı’na Amsterdam'ın Azerbaycan makamlarının mahkemenin kararını uygulaması için hangi adımları atmayı planladığını sordu.

12 Aralık'ta Laçin koridorunun bloke edilmesinden bu yana, Hollanda Ermeni Örgütleri Federasyonu, Hollanda kamuoyunu Laçin çevresindeki durum hakkında bilgilendirmek için aktif olarak çalışıyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+