​Stepanakert görüşmeye hazır ama Bakü`de ve Azerbaycan`ın dikte ettiği gündemiyle değil - Gündem
21 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

14 Mart 2023  

​Stepanakert görüşmeye hazır ama Bakü`de ve Azerbaycan`ın dikte ettiği gündemiyle değil -

​Stepanakert görüşmeye hazır ama Bakü`de ve Azerbaycan`ın dikte ettiği gündemiyle değil ​Stepanakert görüşmeye hazır ama Bakü`de ve Azerbaycan`ın dikte ettiği gündemiyle değil

Resmi Stepanakert, Azerbaycan temsilcileriyle Rus barış güçlerinin arabuluculuğuyla ve önceki görüşmenin yapıldığı yerde tekrar görüşmeye hazır olduğunu ifade etti. 1 Mart'ta taraflar, Ivanyan'da konuşlanmış Rus barışı koruma birliklerinin karargahında bir araya gelmişti.

Karabağ Dışişleri Bakanlığı da insani, altyapı ve teknik konuların "gereksiz siyasileştirmeden" gündemde olması gerektiğinde ısrar etti.

Bu arada Azerbaycan makamları 14 Mart erken saatlerde Artsakh temsilcilerini yeniden entegrasyon sağlama konusunda yeni bir görüşme için Bakü'ye davet etti.

Karabağ Dışişleri Bakanlığı, ihtilafın kapsamlı çözümüne yönelik müzakerelerin ancak uluslararası kabul görmüş ve onaylanmış bir formatta görüşülebileceğini belirtti.

Karabağ'ın parlamenter güçleri de bugün Azerbaycan'ın davetine yanıt vererek, "Artsakh'ın abluka altına alınması, sivillerin terörize edilmesi ve polis memurlarının vurulması" koşullarında doğrudan diyalog görüşmelerini kabul edilemez bulduklarını öne sürdü.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+