​Yeraskh`ta Azerbaycan tarafından açılan ateş sonucunda bir Ermeni asker öldü - Gündem
15 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արամազդ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

24 Mart 2023  

​Yeraskh`ta Azerbaycan tarafından açılan ateş sonucunda bir Ermeni asker öldü -

​Yeraskh`ta Azerbaycan tarafından açılan ateş sonucunda bir Ermeni asker öldü ​Yeraskh`ta Azerbaycan tarafından açılan ateş sonucunda bir Ermeni asker öldü

22 Mart günü saat 16:20 sularında, Ermenistan ile Nakhijevan arasındaki sınıra yakın Yeraskh bölgesinde bulunan bir mevzide, Savunma Bakanlığı'nın askeri birimlerinden birinde asker olan Arshak Sargsyan Azerbaycan tarafından açılan ateş sonucunda şehit oldu.

Ermenistan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Savunma Bakanlığı, kaybın derin üzüntüsünü paylaşıyor ve şehit aile üyeleri, yakınları ve asker arkadaşlarına dayanışmasını ifade ediyor" sözleri yer aldı.

Hatırlanacağı üzer 14 Mart'ta Ermenistan Başbakan Nikol Paşinyan, Ermenistan'ın yeni bir büyük çaplı savaşın eşiğinde olup olmadığı sorusuna hem Ermenistan sınırı boyunca hem de Dağlık Karabağ'da gerginliğin tırmanma olasılığının çok yüksek olduğunu söyledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+