​Azerbaycan, Karabağ`da Ermeni köylülere ateş altına tutmaya devam ediyor - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

28 Mart 2023  

​Azerbaycan, Karabağ`da Ermeni köylülere ateş altına tutmaya devam ediyor -

​Azerbaycan, Karabağ`da Ermeni köylülere ateş altına tutmaya devam ediyor ​Azerbaycan, Karabağ`da Ermeni köylülere ateş altına tutmaya devam ediyor

Artsakh (Karabağ) İçişleri Bakanlığı’nın bildirdiğine göre 26 Mart’ta saat 10:10 sıralarında Azerbaycan mevzilerinden Sos Köyüne bağlı ‘Ghzazen tak’ kırsal’daki üzüm bağında budama ve temizleme çalışmaları yapan Sos köyünün sakinleri Razmik Harutyunyan ve Ervand Balayan’a yönelik ateşli silahlarla ateş açıldı.

Aynı gün saat 11:05 sıralarında Azerbaycan askerleri, adı geçen köye bağlı ‘Şeheri yeres’ kırsal’daki buğday tarlasında tarim çalışmaları yapan Taghavard köyünün sakinleri Vova Haçaturyan ve Ruben Alaverdyan’a farklı ateşli silahlardan düzensiz ateş açtı. Sonucunda bir kez daha tarım çalışmaları durduruldu ve olay bilgileri Rus barış güçlerine verildi.

Hatırlanacağı üzere, 19 Mart’ta, saat 14:15 sıralarında Taghavard Ermeni köyündeki ‘Knyoghants kal’ adlı yerde ‘Belarus’ markalı traktörle tarim işleri yapan Herher köyünün sakini S. Hambardzumyan’a yakınlardaki Azerbaycan mevzilerinden ateşli silahlardan düzensiz ateş açılmış, sonra ise tarim işleri durdurulmuş ve olay raporu Rus barış güçlerine sunulmuş.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+