​Fransız yetkili: Syunik’e saldıran benim bölgeme saldırmış olur - Gündem
13 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Պարխար / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

01 Nisan 2023  

​Fransız yetkili: Syunik’e saldıran benim bölgeme saldırmış olur -

​Fransız yetkili: Syunik’e saldıran benim bölgeme saldırmış olur ​Fransız yetkili: Syunik’e saldıran benim bölgeme saldırmış olur

Fransa’nın Auvergne-Rhône-Alps bölgesinin başkanı Laurent Vauquier, basın toplantısında yaptığı konuşmada Artsakh’ın kaderinin, Syunik’in kaderi ile yakından bağlantılı ve Syunik, Ermenistan’ın bütünlüğünün anahtarı olduğunu dile getirdi.

“Bu nedenle bölgemiz ile Syunik bölgesi arasında bir işbirliği anlaşması yapmaya karar verdik. Anlaşma çok sembolik bir yer olan Tatev Manastırı’nda imzalandı. İşbirliği sağlık, tarım ve eğitim alanlarını ilgilendirecek. Syunik’e saldıran benim bölgeme saldırır dedim.” dedi.

Fransa’nın Auvergne-Rhône-Alpes Bölgesi Başkanı Laurent Vauquier, Fransa’nın ve uluslararası toplumun dikkatine şunları kaydetti:

“Bu, iki devlet arasında sınırların belirlenmediği ve süresiz sürebilecek bir anlaşmazlık değil, bu tüm uluslararası sözleşmelerle korunan insan haklarının tamamen hiçe sayılmasıdır, bu bir milleti, kültürünü, tarihini, hafızasını yok etme iradesidir.ı. Bu elbette Ermenistan’ın mücadelesi, Artsakh’ın mücadelesi ama bu daha büyük bir mücadele. taşıdığımız tüm değerler için bir mücadeledir. Bu bir medeniyet ve demokrasi mücadelesidir. Kendinizi korumak, tüm bu değerleri korumak demektir.”

Bu haber armenpress kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armenpress) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armenpress). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+