​Ermenistan Devlet Gelirler Komitesi, Türkiye sınırını açma konusunda hazırlıklar yapıyor - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Գիզկան

Gündem :

07 Nisan 2023  

​Ermenistan Devlet Gelirler Komitesi, Türkiye sınırını açma konusunda hazırlıklar yapıyor -

​Ermenistan Devlet Gelirler Komitesi, Türkiye sınırını açma konusunda hazırlıklar yapıyor ​Ermenistan Devlet Gelirler Komitesi, Türkiye sınırını açma konusunda hazırlıklar yapıyor

Ermenistan Cumhuritei Devlet Gelirler Komitesi'nin Başkanı Rustam Badasyan, Ermenistan-Türkiye sınırının üçüncü ülke vatandaşlarına açıldığı takdirde gümrük işlemlerinin sorunsuz bir şekilde uygulanabilmesi için hazırlık çalışmaları gerçekleştirdiğini dile getirdi.

"Üçüncü ülke vatandaşları ve diplomatik pasaport sahipleri için devam edilen müzakereleri biliyorsunuzdur. Şimdi de diğer devlet kurumlarıyla birlikte, net karar verildiğinde sınır noktasının bir an önce faaliyette bulunması için hazırlıklar yapıyoruz. Yani, orada gümrük işlemlerinin sorunsuz bir şekilde uygulanması için hazırlık çalışmaları yürütüyoruz" dedi.

Hatırlanacağı üzere, Ermenistan ve Türkiye, 2023 turizm sezonunun başlangıcına kadar üçüncü ülke vatandaşlarına ve diplomatik pasaport sahiplerine sınırı açma konusunda anlaştılar.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+