İstanbul Büyükşehi̇r Beledi̇ye Başkaninin Paskalya Zi̇yareti̇ - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

17 Nisan 2023  

İstanbul Büyükşehi̇r Beledi̇ye Başkaninin Paskalya Zi̇yareti̇ -

İstanbul Büyükşehi̇r Beledi̇ye Başkaninin Paskalya Zi̇yareti̇ İstanbul Büyükşehi̇r Beledi̇ye Başkaninin Paskalya Zi̇yareti̇

Kadasetli Patrik Sahak II Hazretleri, 16 Nisan 2023, Pazar öğlenleyin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Surp Zadik kutlama ziyaretini kabul etti.

Ziyarette, Başkan İmamoğlu'na emekli Büyükelçi Namık Tan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat eşlik ettiler. Patrik Hazretleri’ne ise, Rahip Hovagim Seropyan, Kd. Peder Drtad Uzunyan, Peder Şirvan Mürzyan, S. Asdvadzadzin Patriklik Kilisesi vakfı yönetim kurulu başkanı hrant Moskofyan ve üyeleri, Patrikhane Sosyal Yardım Komisyonu (PSYK) Başkanı Herman Kavafyan refakat ettiler.

Patrik Hazretleri, Sayın İmamoğlu’nu karşılayarak, kendisini Patrikhane'nin kutsal çatısı altında görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bugünlerde yükünün daha fazla olduğunu ve seçimlerin ise toplumlar için önemli olduğunu söyledi.

Sayın Başkan, İstanbul gibi büyük bir şehrin belediye başkanı olması münasebetiyle Ermeni Patriği'ni ve Ermeni cemaatinin Paskalya yortusunu bizzat kutlamak için bu ziyareti gerçekleştirdiğini bildirdi. Milletçe zor zamanlar geçirdiğimizi ve sene başında yaşanan depremin hepimize acı verdiğini, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak insanımızın daha iyi şartlarda yaşaması için elinden geleni yaptığını dile getirdi.

Değerli konuk konuşmasının sonunda "azınlık" kelimesini sevmediğini ve bu ülkenin asli unsurlarından biri olan Ermenilerin Paskalya yortusunu kutlamak için burada olduğunu belirtti.

Dostane ortamda gerçekleşen toplantı sonunda Patrik Hazretleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'na kırmızı paskalya yumurtası takdim ederek, hizmetlerinde başarılar diledi.

Bu haber trhaybad kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (trhaybad) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(trhaybad). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+