​Macaristan`ın Ermenistan`a yeni atanan Büyükelçisi: Bu an için yeterince uzun bekledik - Gündem
23 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ծմակ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

17 Mayıs 2023  

​Macaristan`ın Ermenistan`a yeni atanan Büyükelçisi: Bu an için yeterince uzun bekledik -

​Macaristan`ın Ermenistan`a yeni atanan Büyükelçisi: Bu an için yeterince uzun bekledik ​Macaristan`ın Ermenistan`a yeni atanan Büyükelçisi: Bu an için yeterince uzun bekledik

Macaristan'ın Ermenistan Büyükelçisi Anna Maria Shiko (ikamet yeri: Tiflis), Cumhurbaşkanı Vahagn Khachaturyan'a güven mektubunu sundu.

Kabul için teşekkür eden Büyükelçi Anna Maria Shiko şunları kaydetti:

"Bu an için yeterince uzun bekledik ve bugün nihayet bir sonuç aldık. Çok çalıştık ve her şeyden önce tüm bunları mümkün kılan herkese teşekkür etmek istiyorum."

11 yıllık donmanın ardından ilişkilerin yeniden kurulacağı Aralık 2022'de duyurulmuştu.

Cumhurbaşkanı, diplomatik ilişkilerde uzun bir aradan sonra Macaristan'ın Ermenistan Büyükelçiliği görevine atanan Anna Maria Shiko'yu tebrik etti.

Ermenistan Cumhurbaşkanı açıklamasında "Görüşmemize çok değer veriyoruz. Ermenistan ve Macaristan asırlık dost ülkeler olarak işbirliğine devam edecek ve ikili ilişkilerimizin gerçekten gelişmesi için her şeyi yapacağız. İlişkilerimizin gelişmesine kişisel katkılarınızın olacağından eminim" ifadelerine yer verdi.

Görüşmede Ermenistan ile Macaristan arasında ekonomik işbirliği imkanları ve mevcut potansiyelin tam olarak hayata geçirilmesi ele alındı. Eğitim, turizm ve kültür alanlarında işbirliğinin ve ortak projelerin uygulanmasının teşvik edilmesi her iki tarafta vurgulandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+