​Karabağlı çocuklar Artsak`ta yaşanan yaşıtlarının haklarını geri almasını talep ediyorlar - Gündem
13 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Պարխար / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

17 Temmuz 2023  

​Karabağlı çocuklar Artsak`ta yaşanan yaşıtlarının haklarını geri almasını talep ediyorlar -

​Karabağlı çocuklar Artsak`ta yaşanan yaşıtlarının haklarını geri almasını talep ediyorlar ​Karabağlı çocuklar Artsak`ta yaşanan yaşıtlarının haklarını geri almasını talep ediyorlar

BM'in (Birleşmiş Milletler) Ermenistan ofisinin yanında Artsakh’ın Ermenistan'da temsilciliği ve Artsakh hükümetinin operasyon karargahın koordinasyonuyla Artsahk’taki durumula ilgili bilinçlendirme bir eylem düzenleniyor.

2020’daki 44 günlük savaşından sonra Ermenistan'a taşınan Hadrutlu çoçuklar BM ofisinin önünde toplandı. Çocuklar, ellerinde abluka altındaki Artsakh’ta yaşayan çocukların, onların günlük hayatlarını anlatan fotoğraflarını tuttular, onların gömlekler üzerine ise “Artsakh ablukasına hayır”, “Biz Artsakhız”, “Hayat yolunu aç” yazılır.

Çocukar Laçın koridorunu açılmasını ve yaşıtlarının haklarını geri almasını talep ediyorlar.

Onların sözleriyle orada kalan akrabalarını,arkadaşlarını özlediklerini söylüyorlar,onlara bir şeyler göndermeye çalışıyorlar ama olmuyor.

Çocuklardan biri olan Gevorg evini çok özlediğini söyledi. “Evimizi,okulumuzu, arkadaşlarımı birlikte oynadığımız zamanları hatırlıyorum.”


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+