​Ermenistan: 3 askerimiz açılan ateşte hayatını kaybetti - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

02 Eylül 2023  

​Ermenistan: 3 askerimiz açılan ateşte hayatını kaybetti -

​Ermenistan: 3 askerimiz açılan ateşte hayatını kaybetti ​Ermenistan: 3 askerimiz açılan ateşte hayatını kaybetti

Ermenistan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, bugün Azerbaycan'ın gerçekleştirdiği saldırı sonucu 3 Ermenistan askeri hayatını kaybetti, 3 asker de yaralandı.

Savunma Bakanlığı, ailelere gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra askerlerin kimliği ve yaralı askerin sağlık durumu hakkında ek bilgi verileceğini açıkladı.

Daha sonra hayatını kaybeden askerlerin isimleri Andranik Antonyan, Arsen Mkrtichyan, Vachagan Vardanyan olarak açıklandı.

Ermenistan Savunma Bakanlığı'nın dün öğle saatlerinde yaptığı açıklamada Azerbaycan silahlı kuvvetlerine bağlı birimlerin Norabak ve Sotk yakınlarındaki Ermeni savaş mevzilerine ateşli silahlar ve havan toplarıyla ateş ettiğini bildirdi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı ise son açıklamasında, "Ermenistan, Kelbecer sınırındaki mevzilerine ek savaş ekipmanı ve insan gücü topluyor." dedi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, "Azerbaycan ordusunun Kelbecer bölgesinde bulunan mevzilerine uçaksavar füzesi kullanılmış ve bunun sonucunda 2 asker daha yaralanmıştır." açıklamasını yaptı.

Ermenistan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan'ın sınıra silah ve insan gücü stokladığı haberini "propaganda" olarak nitelendirdi.

Ermenistan, akşam saatleri itibariyle durumun görece stabil olduğunu bildirdi.

Ermenistan dün ilk yaptığı açıklamada 4 askerin hayatını kaybettiğin bildirmişti ancak bir askerin yapılan müdahale ile hayata döndürüldüğü belirtildi

Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+