​Türkiye Cumhurbaşkanlığı ofisinden bir kaynak: Normalleşme süreci Ermenistan`ın atacağı adımlara b - Gündem
17 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

29 Eylül 2023  

​Türkiye Cumhurbaşkanlığı ofisinden bir kaynak: Normalleşme süreci Ermenistan`ın atacağı adımlara b -

​Türkiye Cumhurbaşkanlığı ofisinden bir kaynak: Normalleşme süreci Ermenistan`ın atacağı adımlara b ​Türkiye Cumhurbaşkanlığı ofisinden bir kaynak: Normalleşme süreci Ermenistan`ın atacağı adımlara bağlı

Türkiye Cumhurbaşkanlığı ofisinden bir kaynak Rus Ria Novosti ajansına yaptığı açıklamada, Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesinin, tamamen Yerevan'ın atacağı adımlara bağlı olduğunu söyledi.

Türkiye’de ünlü gazetelerden biri “Hürriyet” bahsi geçen kaynağa atıfta bulunarak Ermenistan'ın sınırı üçüncü ülke vatandaşlarına açmak için Türkiye'ye teklifinde bulunduğunu Ankara'nin ise söz konusu teklife karşı olmadığını belirtti.

Habere göre kaynak şu açıklamalarda bulundu:

"Görüşmelerin gerçekleştiği fiili süreç olan ilişkilerimizin normalleşmesine gelince, Yerevan'ın yapıcı, samimi ve barış odaklı yaklaşımını gördükten sonra bundan sonraki adımları konuşabiliriz.

Bölgede yeni bir durumun oluştuğunu anlamak gerekiyor, geniş işbirliği fırsatları var. Böyle bir yaklaşım olursa o süreçte sınır meselesine kadar somut hareketlenmeler göreceğimize inanıyorum."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+