​Moskova, Ermenistan, Rusya ve Azerbaycan dışişleri bakanları arasında bir toplantı düzenleme olasıl - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

10 Ekim 2023  

​Moskova, Ermenistan, Rusya ve Azerbaycan dışişleri bakanları arasında bir toplantı düzenleme olasıl -

​Moskova, Ermenistan, Rusya ve Azerbaycan dışişleri bakanları arasında bir toplantı düzenleme olasıl ​Moskova, Ermenistan, Rusya ve Azerbaycan dışişleri bakanları arasında bir toplantı düzenleme olasılığını değerlendiriyor

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Galuzin, 'RBK'e verdiği röportajda Moskova'nın, 12 Ekim'de Bişkek'te yapılacak BDT zirvesi çerçevesinde Ermenistan, Rusya ve Azerbaycan dışişleri bakanlarının bir araya gelmesi olasılığını değerlendirdiğini belirtti.

Galuzin şunları kaydetti: "Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan arasında Ermenistan-Azerbaycan ihtilafı çözümüne ilişkin tüm karmaşık konularla ilgili diyalog hiçbir zaman kesintiye uğramadı. Bu tür temasların devam etmesini umuyoruz. Bu tür görüşmelerin bu yıl 12 Ekim'de Bişkek'te yapılacak BDT zirvesi çerçevesinde dışişleri bakanları düzeyinde yapılması olasılığını görüşüyoruz.

Azerbaycan tarafı ilkesel olarak onayını verdi. Ermeni tarafının da bu konuya sorumlu bir şekilde yaklaşmasını ve bu tür müzakerelere katılmayı kabul etmesini bekliyoruz."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+