Kudüs Anglikan Kilisesi: İsrail el Ehli hastanesinin boşaltılması için üç gün art arda aradı - Gündem
19 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

19 Ekim 2023  

Kudüs Anglikan Kilisesi: İsrail el Ehli hastanesinin boşaltılması için üç gün art arda aradı -

Kudüs Anglikan Kilisesi: İsrail el Ehli hastanesinin boşaltılması için üç gün art arda aradı Anglikan Kilisesi Başpiskoposu Hosam Naoum, “Cumartesi, pazar ve pazartesi günleri olmak üzere hastanenin boşaltılması için üç kez talimat aldık dedi. Hastane salı günü bombalanmıştı.

Kudüs’teki Anglikan Kilisesi, Gazze’deki el Ehli Baptist Hastanesine düzenlenen saldırıdan önceki günlerde, hastaneyi denetleyen kilisenin tesisi boşaltması için İsrail’den üç talimat aldığını söyledi.

Gazze Sağlık Bakanlığına göre İsrail’in salı akşamı hastaneye düzenlediği hava saldırısında en az 471 Filistinli hayatını kaybetti. İsrail, saldırının sorumluluğunu reddediyor.

Anglikan Kilisesi Başpiskoposu Hosam Naoum, çarşamba günü bir basın toplantısı düzenleyerek, cumartesi, pazar ve pazartesi günleri olmak üzere hastanenin boşaltılması için üç kez talimat aldık” dedi.

“Bu talimatların çoğu telefonla verildi” diye ekleyen Başpiskopos, hastanedeki patlamayı bir “suç” ve “katliam” olarak nitelendirdi. “Biz kilise liderleri olarak Ortadoğu’da İsrailliler ve Filistinliler arasındaki mevcut çatışmanın bir sonucu olarak her zaman şiddet konusunda uyarıda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Patlamadan sorumlu olan taraf sorulduğunda Naoum, “Bildiğimiz şey televizyonda gördüklerimiz ve biz bu tarafı belirleyecek askeri uzmanlar değiliz. En azından bildiğimiz şey, İsrail saldırılarında bombalanan birçok bina, ev ve birçok yer olduğu” dedi.

Hastane tarihi nedenlerle Baptist hastanesi olarak biliniyor, ancak 1980'lerin başından bu yana Anglikan Kilisesine bağlı. (DIŞ HABERLER)[İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 1524'ü çocuk 3 bin 785 kişi öldü]İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 1524'ü çocuk 3 bin 785 kişi öldü


Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+