​Yunanistan`dan, Dağlık Karabağ`dan zorla yerinden edilen insanlar için Ermenistan`a insani yardım - Gündem
24 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

06 Kasım 2023  

​Yunanistan`dan, Dağlık Karabağ`dan zorla yerinden edilen insanlar için Ermenistan`a insani yardım -

​Yunanistan`dan, Dağlık Karabağ`dan zorla yerinden edilen insanlar için Ermenistan`a insani yardım ​Yunanistan`dan, Dağlık Karabağ`dan zorla yerinden edilen insanlar için Ermenistan`a insani yardım

Ermenistan'ın Yunanistan Büyükelçisi Evangelos Tournakis, Yunanistan'ın, Dağlık Karabağ'dan yerinden edilen insanlar için Ermenistan'a insani yardım gönderdiğini belirtti.

Özellikle Yunan tarafının bugün Ermeni hükümetine 4 ton insani yardım malzemesi tahsis ettiğini bildirdi. İnsani krizden zarar gören Dağlık Karabağ'dan yerinden edilen kişilere psikolojik destek sağlayacak psikologlar ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan özel uzman bir grup da Yerevan'a geldi.

Yunan büyükelçi şunları kaydetti:

"Yunanistan, Ermenistan'ın yanında olduğunu bugün bir kez daha kanıtladı. Bu fırsatı değerlendirerek Yunanistan'ın Ermenistan'ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini güçlü bir şekilde desteklediğini de belirtmek isterim."Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+