​Hindistan, yakın aylarda Ermenistan`a “Akash” hava savunma füzelerinin sevkiyatını başlatacak - Gündem
13 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Պարխար / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

21 Aralık 2023  

​Hindistan, yakın aylarda Ermenistan`a “Akash” hava savunma füzelerinin sevkiyatını başlatacak -

​Hindistan, yakın aylarda Ermenistan`a “Akash” hava savunma füzelerinin sevkiyatını başlatacak ​Hindistan, yakın aylarda Ermenistan`a “Akash” hava savunma füzelerinin sevkiyatını başlatacak

Ermenistan Savunma Bakanlığı'ndan aldığı bilgilere dayanarak aktarılan habere göre, Ermenistan, Hindistan'dan “Akash” hava savunma füzelerini 600 milyon dolar karşılığında satın aldı.

"Çeşitli ülkeler, Brezilya, Mısır ve Filipinler dahil, “Akash” füze savunma sistemlerine ilgi gösteriyorlar," ajans bir kaynağa atıfta bulunarak bunu belirtiyor.

“Akash” Bharat Dynamics Limited (BDL) şirketi tarafından üretilen mobil bir hava savunma sistemidir. Bu sistem, aynı anda füzeleri, helikopterleri, savaş uçaklarını ve insansız hava araçlarını 4-25 km menzilde etkisiz hale getirebilir. Hindistan Silahlı Kuvvetleri, bu sistemleri zaten iki roket taburu için satın almış ve iki tabur için daha sipariş vermiştir.

Hatırlanacağı üzere Ermenistan, Hindistan'dan “Pinaka” roket sistemleri, “Konkurs” tanksavar füze sistemleri (Rus patentine dayalı olarak Hindistan'da üretilir) ve ayrıca 80 mm obüsler ve diğer silah türlerini satın almıştı. Ayrıca, hava savunma sistemleri üreten Hint şirketi “Zen Technologies”, Ermenistan'da bir şube açmayı planlıyor.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+