​Dink Cinayeti: Soruşturmanın ilk yıllarında hangi engeller vardı? - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

24 Ocak 2024  

​Dink Cinayeti: Soruşturmanın ilk yıllarında hangi engeller vardı? -

​Dink Cinayeti: Soruşturmanın ilk yıllarında hangi engeller vardı? ​Dink Cinayeti: Soruşturmanın ilk yıllarında hangi engeller vardı?

Dink Cinayeti: Soruşturmanın ilk yıllarında hangi engeller vardı?21.01.2024GÜNCELHrant Dink'in ve Dink Ailesi'nin avukatlarından Fethiye Çetin 20 Ocak Cumartesi günü katıldığı, Açık Radyo'da yayınlanan Radyo Agos programında önemli açıklamalar yaptı. Çetin, Dink Cinayeti sonrasında ilk yıllarda yaşanan yargı ve soruşturma safhasındaki engellemelerden çarpıcı örnekler verdi. Çetin ayrıca Hrant Dink'in yargılandığı davalarda yaşanan saldırıların iç yüzünü de anlattı.

Çetin programda özellikle cinayettin sonraki ilk aylarda yargı ve soruşturma safhasında pek çok detayı kendilerinin savcılara aktardığını ancak buna rağmen dosyanın pek çok ihmal ve eksikle yürütüldüğünü söyledi.

Çetin tetikçi Ogün Samast'ın cinayet öncesinde bulunduğu internet kafenin sahibinin ilk aşamada ifadesinin alınmadığını, avukatlar olarak savcılığı uyardıktan sonra alınan ifadenin ise dosyaya hemen hemen hiç yansıtılmadığını, bunun mahkemenin ilerki aşamalarında ortaya çıktığını söyledi.

Çetin Trabzon Emniyeti hakkında, kayıtları tahrif ettikleri ya da sakladıkları gerekçesiyle İstanbul'daki savcılığın başlattığı soruşturma dosyasının da hatalı biçimde Trabzon'a gönderildiğini, Trabzon'daki savcılığın ise takipsizlik kararı vererek dosyayı kapattığını hatırlattı.

Çetin olay yerindeki Akbank güvenlik kamerası görüntülerinin hâlâ bulunamadığını, kimlerin aldığının da ortaya çıkarılmadığını kaydetti.

Programın kaydına şu adresten ulaşılabilir.


Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+