​Ermenistan ve Kazakistan savunma bakanlıkları arasında 2024 savunma işbirliği planı imzalandı - Gündem
24 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

25 Ocak 2024  

​Ermenistan ve Kazakistan savunma bakanlıkları arasında 2024 savunma işbirliği planı imzalandı -

​Ermenistan ve Kazakistan savunma bakanlıkları arasında 2024 savunma işbirliği planı imzalandı ​Ermenistan ve Kazakistan savunma bakanlıkları arasında 2024 savunma işbirliği planı imzalandı

Ermenistan Savunma Bakanı Suren Papikyan'ın Kazakistan'a resmi ziyareti kapsamında, Kazakistan Savunma Bakanlığı'nda şeref kıtası ve askeri bandonun katılımıyla karşılama töreni düzenlendi.

Ermenistan Savunma Bakanılığının bildirdiğine göre, tören sonrasında Kazakistan Savunma Bakanı Albay General Ruslan Zhaksilikov ile görüşme başladı.

Toplantıda Ermenistan-Kazakistan savunma işbirliği, güvenlik ve diğer ortak çıkarlarla ilgili konular görüşüldü.

Her iki tarafta da işbirliğinin geliştirilmesine yönelik büyük potansiyel olduğu kaydedildi ve işbirliğinin daha da geliştirilmesi konusunda anlaşmaya varıldı.

Toplantı sonunda Ermenistan ile Kazakistan savunma bakanlıkları arasında Ermenistan ve Kazakistan'daki bir dizi faaliyeti içeren 2024 yılı savunma işbirliği planı imzalandı.

Hatırlanacağı üzere Kazakistan Savunma Bakanı'nın daveti üzerine, Ermenistan Savunma Bakanı Suren Papikyan başkanlığındaki heyet, 23 Ocak'ta resmi ziyaret için Kazakistan'a gitmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+