​Peskov Rusya ve Ermenistan arasındaki ilişkilerdeki zorlukların üstesinden geleceğine inanıyor - Gündem
19 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

05 Mart 2024  

​Peskov Rusya ve Ermenistan arasındaki ilişkilerdeki zorlukların üstesinden geleceğine inanıyor -

​Peskov Rusya ve Ermenistan arasındaki ilişkilerdeki zorlukların üstesinden geleceğine inanıyor ​Peskov Rusya ve Ermenistan arasındaki ilişkilerdeki zorlukların üstesinden geleceğine inanıyor

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya ve Ermenistan arasındaki mevcut ilişkilerdeki zorlukların aşılacağından emin olduğunu belirtti ve iki ülke arasındaki işbirliğinin tamamen karşılıklı fayda sağladığını vurguladı.

Bu konuda TASS haber ajansının aktardığı bilgilere göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in basın sekreteri Dmitriy Peskov açıklamalarda bulundu.

Peskov, "En yakın komşular arasında ilişkilerin gergin olabileceği bir dönem olabilir, ancak burada siyasi iradeye, bizim tarafımızdan var olan, yapıcı yaklaşıma ve liderlerin siyasi görüşlerine, bizim tarafımızdan da bulunan siyasi vizyona ihtiyaç var. Bu nedenle, bu tür zorlukların üstesinden geleceğinden eminim, Rusya ve Ermenistan arasındaki işbirliği kesinlikle karşılıklı fayda sağlıyor." şeklinde konuştu.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+