​Ermenistan Savunma Bakanı, İran Savunma Bakanı ile karşılıklı çıkarlar konusunda anlaşmalara vardı[ - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

09 Mart 2024  

​Ermenistan Savunma Bakanı, İran Savunma Bakanı ile karşılıklı çıkarlar konusunda anlaşmalara vardı[ -

​Ermenistan Savunma Bakanı, İran Savunma Bakanı ile karşılıklı çıkarlar konusunda anlaşmalara vardı[ ​Ermenistan Savunma Bakanı, İran Savunma Bakanı ile karşılıklı çıkarlar konusunda anlaşmalara vardı

Ermenistan Savunma Bakanlığı'nın bildirdiğine göre, İran Savunma Bakanlığı'ndaki karşılama töreninin ardından, Ermenistan Savunma Bakanı Suren Papikyan ile İran Savunma Bakanı Tümgeneral Mohammad Reza Gharayi Ashtiani arasında bir toplantı düzenlendi.

Gündem, savunma sektöründeki işbirliğinin mevcut durumu ve gelecekteki gelişim olanakları üzerine tartışmaları içeriyordu. Her iki bakan da uluslararası ve bölgesel konular üzerinde görüş alışverişinde bulunarak, Güney Kafkasya bölgesinde uzun vadeli barış ve istikrarın kurulması konusundaki taahhütlerini tekrarladılar.

Daha sonra, toplantı sırasında karşılıklı çıkarlarla ilgili birkaç anlaşmaya varıldı.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+