​Gürcistan Dışişleri Bakanı: Azerbaycan ve Ermenistan`ın yakın zamanda bir barış anlaşması imzalayac - Gündem
21 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

15 Mart 2024  

​Gürcistan Dışişleri Bakanı: Azerbaycan ve Ermenistan`ın yakın zamanda bir barış anlaşması imzalayac -

​Gürcistan Dışişleri Bakanı: Azerbaycan ve Ermenistan`ın yakın zamanda bir barış anlaşması imzalayac ​Gürcistan Dışişleri Bakanı: Azerbaycan ve Ermenistan`ın yakın zamanda bir barış anlaşması imzalayacağını umuyoruz

15 Mart'ta Bakü'de gerçekleştirilen Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan dışişleri bakanları 9'uncu üçlü toplantısı çerçevesinde Gürcistan Dışişleri Bakanı İlya Darchiashvili, Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerine de değindi.

Azerbaycan merkezli "Apa" haber ajansına konuşan Gürcü Bakan, Ermenistan ve Azerbaycan'ın yakında bir barış anlaşması imzalayacağı yönündeki umudunu dile getirdi.

"Her iki ülke de Gürcistan'ın en büyük ticaret ortaklarıdır. Siyasi, ekonomik, ticari, savunma, kültürel, ulaştırma ve enerji alanlarında işbirliği ele alındı. Elbette bölgede yaşanan süreçlere ve zorlukların üstesinden gelmek için ortak çabalarımıza özellikle önem verdik." ifadelerini kullandı.

İlya Darchiashvili, Gürcistan'ın Güney Kafkasya'da barış içinde bir arada yaşamayı güçlü bir şekilde desteklediğini ve bölgede barışı ve yapıcı işbirliğini geliştirme sürecine katkıda bulunmaya hazır olduğunu vurguladı.

"Azerbaycan ve Ermenistan'ın yakın zamanda anlaşmaya varmasını ve bölgede sürdürülebilir barış için dönüm noktası olacak bir barış anlaşması imzalamasını umuyoruz."sözlerine ekledi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+