​Marukyan`dan Charles Michel açıklaması: Bu adamın davranışından utanıyorum - Gündem
19 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

19 Mart 2024  

​Marukyan`dan Charles Michel açıklaması: Bu adamın davranışından utanıyorum -

​Marukyan`dan Charles Michel açıklaması: Bu adamın davranışından utanıyorum ​Marukyan`dan Charles Michel açıklaması: Bu adamın davranışından utanıyorum

Ermenistan'ın Özel Görevli Eski Büyükelçisi Edmon Marukyan, görevden alındıktan sonra Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel'in davranışlarından utandığını söylüyor.

Marukyan X hesabından yaptığı paylaşımla Charles Michel'in Rusya'nın başkanlık seçimlerine ilişkin paylaşımına değindi.

Marukyan'ın paylaşımı şöyle: "Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, Rusya başkanlık seçimlerinin başlaması münasebetiyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i ironik bir şekilde tebrik ederek muhalefetin, özgürlüğün, seçimin olmadığını vurguladı. Eğer Charles Michel AB standartlarını eşit şekilde uygulasaydı bu ironik tebriklere yanıt vermezdim.

Aynı Charles Michel, birkaç gün önce Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i yeniden seçilmesinden dolayı tebrik etmiş ve kendisine yeni görev süresi için iyi dileklerde bulunmuştu.

Garip ama 2003 yılında babasından Azerbaycan Cumhurbaşkanlığını devralan, 21 yıldır iktidarda olan ve beşinci dönemini yüzde 92,05 oyla kazanan Aliyev'e yönelik tebrikler herhangi bir alay ya da ironi içermiyor. Azerbaycan'da muhalefetin, özgürlüğün, tercihin olmadığını da söylemiyor. Siyasi mahkumlar, kitlesel insan hakları ihlalleri, Azerbaycan'daki ve sürgündeki gazeteciler, yargılanan ve zulme uğrayan gazeteciler ve açık sözlü blog yazarları hakkında tek kelime yok.

Her ikimiz de ALDE (Avrupa için Liberaller ve Demokratlar İttifakı) üyesi olduğumuz için bu adamın davranışlarından ve çifte standart uygulamasından utanıyorum ve bu adam AB'yi temsil ediyor.

Bir şeye sevindim, bu ikiyüzlülüğün görev süresi sona eriyor ve gelecekte AB'ye liderlik edecek daha uygun isimleri görmeyi umuyorum."


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+