​Tatoyan, İngiliz yetkililere Azerbaycan`ın Ermeni karşıtı devlet poltikasının gerçeklerini sundu - Gündem
22 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Արփող

Gündem :

20 Mart 2024  

​Tatoyan, İngiliz yetkililere Azerbaycan`ın Ermeni karşıtı devlet poltikasının gerçeklerini sundu -

​Tatoyan, İngiliz yetkililere Azerbaycan`ın Ermeni karşıtı devlet poltikasının gerçeklerini sundu ​Tatoyan, İngiliz yetkililere Azerbaycan`ın Ermeni karşıtı devlet poltikasının gerçeklerini sundu

Hak ve Adalet "Tatoyan" Merkezi Müdürü, eski Ermenistan Ombudsmanı Arman Tatoyan, İngiltere Parlamentosu'nun Ermenistan ile Dostluk Grubu Üyeleri dahil olmak üzere Grubu Başkanı Tim Lont ile görüşmeler yaptı.

Tatoyan, Azerbaycan'ın Ermenilere ırkçı ve düşmanlı bir şekilde davranmaya, Ermeni kimliliğini yok etmeye devam ettiği devlet politikasını dahil olmak üzere Ermenistan sınıra yakın şehirlerinin ve köylerinin sakinlerine bilinçli bir şekilde yaşatırdığı acıları tespit eden hakikatları sundu.

Özellikle insanların normal ve güvenli bir şekilde hayatlarını yaşama ve gelir elde etme imkanından mahrum bırakılmıştır.

Merkez'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi: "19-20 Eylül 2023 tarihinde Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin Artsakh'a karşı düzenlediği askeri saldırıların stratejisi, etnik temizliği, cinayetler ve diğer yaşanan vahşetlerle ilgili konuları ele aldılar. Ayrıca, Artsakh'tan zorla yerinden edilen vatandaşlarımızın onurlu ve güvenli bir şekilde geri dönmelerine ilişkin konuyu da görüştüler."
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+