​AB Konseyi Başkanı: Ermenistan`ın geleceği için çalışmaya hep birlikte devam edeceğiz - Gündem
18 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մասիս / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

07 Nisan 2024  

​AB Konseyi Başkanı: Ermenistan`ın geleceği için çalışmaya hep birlikte devam edeceğiz -

​AB Konseyi Başkanı: Ermenistan`ın geleceği için çalışmaya hep birlikte devam edeceğiz ​AB Konseyi Başkanı: Ermenistan`ın geleceği için çalışmaya hep birlikte devam edeceğiz

5 Nisan'da Belçika'nın başkenti Brüksel'de yapılacağı planlanan Ermenistan-AB-ABD üçlü görüşmeden önce taraflar basın toplantısını düzenledi.

Basın toplantısında Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Ermenistan'ı daha güçlü direnişe sahip olması için AB'nın destekleyeceğini açıkladı.

Leyen, bu konuda Dağlık Karabağ'dan (Artsakh) zorla yerinden edilenlerin ağır sosyal durumu unutmadıklarına da vurgu yaptı.

"Biz onları desteklediği için 30 milyon dolardan fazla verdik ve daha fazlasını yapmaya hazırdık" diye sözlerine ekledi.

AB Konseyi Başkanı ayrıca, bu sürece ABD'nin de katılmasını memnuniyetle karşılayıp hep birlikte Ermenistan'ın geleceği için çalışmaya devam edeceklerini açıkladı.

Ermenistan Başbakanı Nikol Palinyan, AB Konseyi Başkanı Ursula von der Leyen ve ABD Dişişleri Bakanı Antony Blinken'in katıldığı üçlü görüşme şu dakikalarda devam ediyor.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+