Ermenistan ve dünyada bir ilk: Blockchain ve Web3 teknolojileri uzmanlığı lisans eğitim programı - Gündem
18 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մասիս / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

18 Nisan 2024  

Ermenistan ve dünyada bir ilk: Blockchain ve Web3 teknolojileri uzmanlığı lisans eğitim programı -

Ermenistan ve dünyada bir ilk: Blockchain ve Web3 teknolojileri uzmanlığı lisans eğitim programı Ermenistan ve dünyada bir ilk: Blockchain ve Web3 teknolojileri uzmanlığı lisans eğitim programı

Ermenistan'da dünyanın "Blockchain ve Web3 teknolojileri" alanında lisans derecesi veren ilk ve tek eğitim programı hayata geçirildi.

16 Nisan'da Ermenistan Ulusal Politeknik Üniversitesi, Ermenistan Yüksek Teknoloji Sanayi Bakanlığı ve Web3 Ermenistan Vakfı özel bir eğitim programının başlatıldığını duyurdu. Bu program, dünyada "Blockchain ve Web3 Teknolojileri" alanında lisans derecesi sunan ilk program olup, ülkenin yüksek teknoloji alanındaki eğitimsel ilerlemesi için önemli bir kilometre taşı haline gelmektedir.

Ermenistan Yüksek Teknoloji Endüstrisi Bakanı Mkhitar Hayrapetyan, hükümetin yeniliği teşvik etme konusundaki kararlılığının önemine vurgu yaptı.

Web3 Ermenistan Vakfı'nın önde gelen uzmanlarıyla işbirliği içinde geliştirilen lisans programı, öğrencileri blockchain konusunda derinlemesine bilgi ve pratik becerilerle donatmayı amaçlıyor. Müfredat, akademik mükemmellik ve gerçek dünyadaki problem çözme ortamını teşvik ederek, bu yenilikçi teknoloji alanında yetenekli profesyonellere yönelik artan talebi karşılamak için oluşturuldu.

Yeni programa başvurular 2024 yılında başlıyor.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+