​Tüm Ermeniler Katolikosu Ermenistan`daki AB Misyonu`nun başkanını kabul etti - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Այգ

Gündem :

19 Nisan 2024  

​Tüm Ermeniler Katolikosu Ermenistan`daki AB Misyonu`nun başkanını kabul etti -

​Tüm Ermeniler Katolikosu Ermenistan`daki AB Misyonu`nun başkanını kabul etti ​Tüm Ermeniler Katolikosu Ermenistan`daki AB Misyonu`nun başkanını kabul etti

Tüm Ermeniler Katolişkosu Garegin II, 16 Nisan'da Avrupa Birliği Misyonu'nun Ermenistan'daki Baş Gözlemcisi Markus Ritter'ı Kutsal Etchmiadzin Ana Makamı'nda kabul etti.

Kutsal Etchmiadzin Ana Makamı tarafından yapılan açıklamaya göre, Tüm Ermeniler Katolikos'u, Markus Ritter'ın Ermenilerin ruhani merkezine yaptığı ziyareti takdirle karşıladı ve Avrupa Birliği gözlem misyonunun karşılaştığı zorluklarla tanışma fırsatı sunduğunu belirtti.

Garegin II, mevcut gerilim ve sınıra yakın yerleşimlerdeki insanların güvenliği konusundaki endişelerini dile getirdi ve Azerbaycan'ın saldırganlıklarının ve taleplerinin Ermenistan için yeni güvenlik zorlukları oluşturduğunu ve ayrıca barış müzakere sürecini tehlikeye attığını vurguladı.

Garegin II, dost ülkelerin ve uluslararası yapıların desteğiyle bölgede barış ve istikrarı yeniden tesis etme çabalarını takdir etti ve zorlu durumun hüküm sürdüğü bir ortamda bunun yapıldığını belirtti.

Misyon başkanı, Tüm Ermeniler Katolikosu'na gözlem misyonunun faaliyetleri ve sınır durumu hakkında bilgi verdi ve misyonun sınır gerilimini azaltmaya ve Ermenistan'ın sınır bölgelerinde istikrarı sağlamaya katkıda bulunmak için her şeyi yapacağını temin etti.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+