​Ermeni Milletvekili: “Soykırımı kurbanlarının listesinin oluşturulması konusunda böyle bir politik - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Այգ

Gündem :

19 Nisan 2024  

​Ermeni Milletvekili: “Soykırımı kurbanlarının listesinin oluşturulması konusunda böyle bir politik -

​Ermeni Milletvekili: “Soykırımı kurbanlarının listesinin oluşturulması konusunda böyle bir politik ​Ermeni Milletvekili: “Soykırımı kurbanlarının listesinin oluşturulması konusunda böyle bir politik karar yok, bu benim kişisel görüşüm”

Ermeni Soykırımı kurbanlarının 1.5 milyonluk bir listesinin oluşturulması konusunda politik bir karar yok, Meclis Çoğunluk Partisi bu konuda böyle bir tartışma yapmadı ve dile getirilen görüş, Savunma ve Güvenlik Daimi Komitesi Başkanı Andranik Koçaryan'ın kişisel görüşüdür. Koçaryan, böyle bir politik kararın olup olmadığı hakkında bir soruya cevap verirken bunu ifade etti.

İktidarı temsil eden partiden Milletvekili olan Koçaryan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"1.5 milyon kurbanın listesi oluşturulmasıyla ilgili açıklamam, Başbakanın bir kararı değil ve böyle bir politik karar yok. Bu sadece benim kişisel görüşüm. Ancak bu görüş havadan alınmış bir şey değil. Hem babamın hem de annemin tarafından soykırım kurbanlarının torunuyum, bu anıların taşıyıcısıyım. Ve bu anının daha net bir şekilde belgelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Tabii ki, bu, Soykırım'a veya Soykırım kurbanlarının sayısına yönelik herhangi bir şüphe anlamına gelmez."

Onun ifadesine göre, bu net ifade, gerçekleri daha ikna edici ve değerli hale getirecektir.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+