​İran Kızılayı, afet bölgesi için Ermenistan`a insani yardım sağladı - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

04 Haziran 2024  

​İran Kızılayı, afet bölgesi için Ermenistan`a insani yardım sağladı -

​İran Kızılayı, afet bölgesi için Ermenistan`a insani yardım sağladı ​İran Kızılayı, afet bölgesi için Ermenistan`a insani yardım sağladı

İran Kızılayı, afet bölgesi için Ermenistan'a insani yardım sağladı. Yardım yüklü kamyonlar sınırı geçti.

İran Kızılayı, Ermenistan Kızılhaç Cemiyeti'nin bir ortağı olarak, doğal afetlerden etkilenen Lori bölgesi vatandaşlarına destek teklif etti. Kamyonlar, Ermenistan Kızılhaç Cemiyeti'nin rehabilitasyon merkezine ulaşacak.

İran Büyükelçiliği ve Kızılay temsilcileri ile Ermenistan Kızılhaç Cemiyeti başkanı Davit Nersisyan, kamyonları Yerevan'da karşılayacak.

Hatırlanacağı üzere 26 Mayıs'ta şiddetli yağmurlar nedeniyle Debed nehrinin taşması sonucu 4 kişi hayatını kaybetti. Tavush bölgesinde 2 köprü çöktü, 1 köprü hasar gördü, 3 konut çöktü, 45 ev, 2 otel, 18 kamu ve diğer yapı su altında kaldı. Lori bölgesinde Debed Nehri'nin taşması sonucu M6 otoyolunun Vanadzor-Alaverdi bölümünün 31. kilometresi su altında kaldı ve yaklaşık 50 m uzunluğundaki bölüm çöktü, nehrin üzerinden geçen 3 köprü ve çeşitli öneme sahip 70 bina hasar gördü.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+