​Ermenistan Dışişleri Bakanı barış anlaşmasının imzalanmasının önemini vurguladı - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

01 Temmuz 2024  

​Ermenistan Dışişleri Bakanı barış anlaşmasının imzalanmasının önemini vurguladı -

​Ermenistan Dışişleri Bakanı barış anlaşmasının imzalanmasının önemini vurguladı ​Ermenistan Dışişleri Bakanı barış anlaşmasının imzalanmasının önemini vurguladı

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, 27 Haziran'da Estonya'nın Tallinn kentindeki Uluslararası Savunma ve Güvenlik Merkezi'nde (ICDS) düzenlenen yuvarlak masa toplantısına katıldı.

Toplantıya, uzman çevrelerin temsilcileri ve Estonya'da akredite diplomatik misyonların başkanları katıldı.

Açılış konuşmasında Bakan Mirzoyan, değişen jeopolitik koşullar, mevcut zorluklar ve bunları aşmak için atılan adımlar ışığında Ermenistan'ın dış politika önceliklerini sundu.

Bakan Mirzoyan, Güney Kafkasya'daki mevcut güvenlik durumunu, son gelişmeleri ve eğilimleri ayrıntılı bir şekilde anlattı. Ermenistan dış politika departmanı başkanı, bölgede istikrar ve uzun vadeli barışın sağlanmasına yönelik Ermenistan vizyonunu ve bunu gerçekleştirmek için gösterilen çabalar ve devam eden zorlukları vurguladı.

Türkiye ile ilişkilerin normalleşme süreci, diyalog yoluyla varılan anlaşmalar ve bunların uygulanmasının önemi dile getirildi.

Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerinin normalleşmesine değinen Bakan Mirzoyan, 1991'de imzalanan Almatı temelinde sınır belirleme sürecinin devam etmesinin ve Barış anlaşmasının imzalanmasının önemini vurguladı.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+