Ermenistan iktidarı EUK’nın talebini kabul edilemez buluyor - Gündem
25 Şubat 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

11 Ekim 2011  

Ermenistan iktidarı EUK’nın talebini kabul edilemez buluyor -

Ermenistan iktidarı EUK’nın talebini kabul edilemez buluyor Ermenistan iktidarı EUK’nın talebini kabul edilemez buluyor

İktidar Ermeni Ulusal Kongresi’nin (EUK) cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın istifasına ilişkin talebini kabul edilemez buluyor ve bu konuda diyalogda bulunmayacak. Açıklama 10 Ekim’de basına açıklamada bulunan Ermenistan Cumhuriyetçi Parti Parlamento Grubundan milletvekili Mkrtiç Minasyan’dan geldi.

Milletvekili sözlerinde ″Eğer sorun Serj Sarkisyan’ın istifası olarak konacaksa , bu konuda diyaloğun olması bahis mevzuu olamaza, bu partimizin mefaatlerinden kaynaklanmamakta″ dedi.

Minasyan’ın kanaatine göre; EUK’nın oturma eylemleri Ermenistan’da demokrasinin tüm şekilleriyle gerçeklik olduğunu ve devletin oturma eylemlerini yasaklamadığını ortaya koyduğunu belirtti ve ″Polis te oturma eylemine müdahale etmedi″ dedi.

Polislerin yolları kapattığı ve insanların Erivan’a girişini engellediğine ilişkin imaya Cumhuriyetçi Parti milletvekili ″Bu konuda en bilgili olan Alik Sarkisyan’dı, eğer reportajlarını okursanız, benzeri birşey olmadığını görürsünüz″ dedi. Gazetecilerin bu konuda ısrarlı olması üzerine Mkrtiç Minasyan ″Ben kendim 8 gündür Erivan’da olmadığımdan şahsen habedar değilim. Bu konuda haberdar olan insanın takdirini kabul edeceğim. Alik Sarkisyan’ın yalan söylemesi ihtimal dışı″ dedi.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+