Ermeni öğrenciler Kuveyt Üniversitesinde bir yıl Arapça eğitimi ve uzmanlık eğitimi görecek - Gündem
19 Ocak 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Արաց / Օր : Անահիտ / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

12 Ekim 2011  

Ermeni öğrenciler Kuveyt Üniversitesinde bir yıl Arapça eğitimi ve uzmanlık eğitimi görecek

Ermeni öğrenciler Kuveyt Üniversitesinde bir yıl Arapça eğitimi ve uzmanlık eğitimi görecek Ermeni öğrenciler Kuveyt Üniversitesinde bir yıl Arapça eğitimi ve uzmanlık eğitimi görecek

Erivan Devlet Üniversitesi (EDÜ) Şarkiyat Fakültesi öğrencileri bir yıl müddetince Arapça dil ve uzmanlık eğitimi görmek üzere Kuveyt’teler.

Ermenistan’ın Kuveyt Büyükelçiliği ülkenin özellikleri ve eğitim sistemine ilişkin öğrencilere kapsamlı bilgi verildi. Öğrenciler büyükelçiliğin çalışmalarına ilişkin de bilgi aldılar.

Bundan böyle EDÜ öğrencileri her yıl özel programlar, uzman eğitmenler ve özgün metodlarlar sayesinde Arapça, tarih ve edebiyat alanında bilgilerini Kuveyt Üniversitesinde geliştirebilirler. Bu Ermenistan ve Kuveyt arasında bilim-eğtim alanında kaydedilen ilk devletlerarası mahiyette ciddi kazanım. İki yüksek öğrenim kurumu arasında yakın gelecekte öğretim üyesi değişim programı ve ortak bilim-eğitim projeleri olmak üzere bir dizi tasarı da hayata geçirilecek.Bu haber .... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+