V.Panarmenyan Ermeni Olimpiyatlarında 10 spor türü yer alacak - Haber Arşivi 2001-2011
29 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վարագ / Ժամ : Փայլածու

Haber Arşivi 2001-2011 :

27 Haziran 2011  

V.Panarmenyan Ermeni Olimpiyatlarında 10 spor türü yer alacak

V.Panarmenyan Ermeni Olimpiyatlarında 10 spor türü yer alacak

Panarmenyan Ermeni Olimpiyatları Dünya Komitesi bşk. İşkhan Zakaryan bugün 20 Haziran’da eyelet valilikleri ve kent belediyeleri temsilcileriyle bir danışma toplantısı gerçekleştirdi.Toplantıda Ermenistan Spor ve Gençlik Meseleleri bakanı Artur Petrosyan da hazır bulundu.

Panarmenyan Ermeni Olimpiyatları Dünya Komitesi’nden NEWS.am’e verilen bilgiye göre; danışma toplantısında V.Panarmenyan Ermeni Olimpiyatları ön hazırlıklarına ilişkin konular değerlendirildi.

İ. Zakaryan, 13-21 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Panarmenyan Oyunlarda 10 spor türünün yer alacağı bilgisini verdi.

Komite bşk. Yerel yönetim organları temsilcilerine önceki 4 Panarmenyan Oyunları katılımcısı kentlerin katılım dinamiğine ilişkin bilgi verdi ve 5. Jübile oyunlarında katılım göstergesinin yükseltilmesi tavsiyesinde bulundu.

Ermenistan’daki 48 kent belediye başkanlarının katılımına ilişkin memnuniyetini ifade eden Spor ve Gençlik Meseleleri bakanı Artur Petrosyan, spor dallarında kaydedilen sonuçlardan bağımmsız olarak, oyunlara katılımın çok önemli olduğunu belirtti.

Yerel yönetim organları sorumluları aktif olma ve katılımcı sayısını artırma sözü verdiler.Bu haber .... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+