Erdoğan`ı öven azınlık kulübüne Cumhuriyet Halk Partisi CHP`den boykot - Հայերէն
25 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Մթացեալ

Հայերէն :

17 Ağustos 2014 - Bu haber 1.889 kez okundu.  

Erdoğan`ı öven azınlık kulübüne Cumhuriyet Halk Partisi CHP`den boykot

Erdoğan`ı öven azınlık kulübüne Cumhuriyet Halk Partisi CHP`den boykot Erdoğan`ı öven azınlık kulübüne Cumhuriyet Halk Partisi CHP`den boykot

Türk futbolunun köklü kulüplerinden Taksimspor`un geleneksel gecesine başta Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi CHP`li davetlilerden boykot geldi. Gerekçeyse Taksimspor Kulüp Başkanı Garo Hamamcıoğlu`nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`dan övgüyle bahsetmesi.

Erdoğan`ı öven azınlık kulübüne Cumhuriyet Halk Partisi CHP`den boykot

Şişli Belediyesi`nin katkılarıyla cumartesi günü Kınalıada`da yapılan geleneksel Taksim Spor Kulübü ve Şişli Spor Kulübü yaz yemeğine Cumhuriyet Halk Partisi CHP`li davetlilerden protesto geldi. Aralarında Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Vasken Barın, Şişli Belediyesi Meclis Üyesi Emir Sarıgül`ün de olduğu Cumhuriyet Halk Partisi CHP`li davetliler katılmadı.

Geleneksel yaz yemeğinin protesto edilmesinin nedeninin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan`ın `Benim için neler dediler. Çıktılar bir tanesi aynı zihniyet `Gürcü`dür` diyen oldu. Çıktı bir tanesi af edersin fazla daha çirkin şeylerle Ermeni diyen oldu` beyanı sonrası kendisi de Ermeni asıllı olan Taksim Spor Kulübü Başkanı ve eski futbolcu Garo Hamamcıoğlu`nun beyanları olduğu öne sürüldü. Hamamcıoğlu, 07 Ağustos 2014 Perşembe günü Kınalıada Su Sporları Kulübü`nde düzenlenen ve eski bakanlardan Egemen Bağış`ın katıldığı farklı inanç gruplarına verdiği yemekte `20 bin Ermenistanlı vatandaşımızın burada yaşamasına Sayın Başbakanımız izin veriyor ve daha da iyisi çocuklarımızın okullarımızda okumasına izin verdi, eğitim görüyorlar. Benim kulübümde 750 benlik bir spor ordusu mevcut. Ermenisi, Rumu, Müslümanı, Süryanisi hepsi var. Başbakanımıza başlıca sıkıntılarımızı da ilettik bunları da halledeceğine inanıyor, başarılar diliyorum` söylemişti.

İstanbul`da Ermeni asıllı vatandaşlar tarafından 1940 yılında kurulan ve faaliyetlerini Şişli ilçesinde sürdüren Taksimspor İstanbul Süper Amatör Lig`de mücadele ediyor.

Kaynak:Yenişafak İnternet Yayını
Bu haber .... kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Diğer Haberler

+